Arkusz organizacyjny zgodnie z aktualnymi przepisami MEiN

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 150,00 zł 150.00


ilość szt.
* - Pole wymagane

Opis

Webinarium

Arkusz organizacyjny opracowuje dyrektor szkoły w oparciu o obowiązujące przepisy prawa. Musi odwoływać się przy tym do wielu rozporządzeń regulujących w szczegółach niektóre kwestie. Znajomość detali pozwala spełnić oczekiwania organów opiniującego i zatwierdzającego arkusz. Do rozpatrzenia są nie tylko rozporządzenie dotyczące szczegółowej organizacji publicznych szkół i przedszkoli, ale również to w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach, w sprawie sposobu nauczania szkolnego oraz zakresu treści dotyczących wiedzy o życiu seksualnym człowieka, o zasadach świadomego i odpowiedzialnego rodzicielstwa, o wartości rodziny, życia w fazie prenatalnej oraz metodach i środkach świadomej prokreacji zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Podstawą jest również rozporządzenie w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół.

Konieczność sięgania po przepisy dopełniające stanowi trudność. Dodatkowo nauczenie się pisania arkusza organizacji tak, by nie było wątpliwości w prawidłowym zrozumieniu intencji piszącego stanowi o pozytywnej bądź negatywnej opinii.

Trudną kwestią pozostaje jeszcze temat kwalifikacji nauczycieli, szczególnie jeśli chodzi o zajęcia z pomocy psychologiczno-pedagogicznej i rewalidacyjne. Oprócz znajomości rozporządzenia w sprawie kwalifikacji, istotna staje się tu interpretacja przepisów.

Wiele niepokoju budzi także organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej, zatrudnianie dodatkowych nauczycieli lub pomocy nauczyciela, organizacja świetlicy.

Planowane spotkanie skupi się na wyjaśnianiu podstaw i doprecyzowaniu szczegółów, tak, by rozumieć oczekiwania prawodawcy co do planowania pracy szkół i przedszkoli.


Arkusz organizacyjny zgodnie z aktualnymi przepisami MEN

CELE:

  • Zapoznanie się z przepisami prawa dotyczącymi sporządzania arkusza organizacji
  • Przedstawienie podstawowych założeń co do zawartości arkusza organizacji
  • Wskazanie koniecznych informacji dotyczących planowania organizacji religii, wdż czy nauki w klasach łączonych.
  • Wskazanie interpretacji przepisów prawa, które najczęściej  sprawiają  trudności szkołom i przedszkolom.

Adresaci
  • Dyrektorzy placówek oświatowych
  • Osoby zarządzające 

Prowadzący

Dr. Jolanta Wasilewska

Jest nauczycielem dyplomowanych z wieloletnią praktyką w szkole. Obecnie zajmuje się sprawami związanymi z przestrzeganiem przez szkoły przepisów prawa. Szczególnie bliska jest jej tematyka związana z edukacją włączającą. Prowadzi szkolenia i zajęcia odnoszące się do prawa oświatowego.  

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl