Awans zawodowy nauczyciela stażysty na kontraktowego

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 50,00 zł 50.00


ilość szt.
* - Pole wymagane

Opis

Webinarium

Tematyka webinarium dotyczy procedury awansu zawodowego na stopień nauczyciela kontraktowego. Częste nowelizacje ustawy Karty Nauczyciela i zmiany rozporządzeń MEN w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli powodują, że nauczyciele, którzy rozpoczynają staż na stopień nauczyciela kontraktowego nie zawsze wiedzą, którymi aktami prawnymi powinni się posługiwać, aby właściwie przebiegała
i pozytywnie zakończy się ich procedura awansowa. Dzięki zdobytej podczas webinarium wiedzy nauczyciele poprawnie opracują plan rozwoju zawodowego i sprawozdanie z jego realizacji, przygotują wniosek o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego oraz dokumentację dołączaną do wniosku. Będą wiedzieli, w jaki sposób przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, aby zakończyła się uzyskaniem akceptacji komisji kwalifikacyjnej powołanej przez dyrektora szkoły/przedszkola/placówki, a w rezultacie – uzyskaniem stopnia nauczyciela kontraktowego.


Awans zawodowy nauczyciela- stażysty

 

Cele: 

 1. Poznanie przepisów prawa regulujących procedurę awansu zawodowego na stopień nauczyciela kontraktowego.
 2. Przedstawienie wymagań niezbędnych do uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego.
 3. Poznanie obowiązków opiekuna stażu.
 4. Nabycie umiejętności opracowania planu rozwoju zawodowego i sprawozdania
  z jego realizacji.
 5. Poznanie sposobu przygotowania wniosku o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego i dołączanej do niego dokumentacji.
 6. Zapoznanie z przebiegiem rozmowy kwalifikacyjnej.

Adresaci

 

 • Rodzice
 • Nauczyciele ubiegający się o stopień nauczyciela kontraktowego
 • Opiekunowie stażu
 • Dyrektorzy szkół
 • Nauczyciele

 


Prowadzący
mgr Małgorzata Nowińska- Zgurska

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie, nauczyciel dyplomowany edukacji wczesnoszkolnej i informatyki z 33-letnim stażem pracy, terapeuta pedagogiczny, doradca metodyczny, recenzent programów edukacyjnych, założycielka Klubu Nauczycieli Nowatorów, autorka licznych innowacji pedagogicznych. Od 2005 r. pracownik nadzoru pedagogicznego, edukator kierowniczej kadry oświatowej. Współpracuje z ośrodkami doskonalenia nauczycieli oraz wyższymi uczelniami, prowadząc zajęcia na kierunkach pedagogicznych. Prowadzi szkolenia dla dyrektorów szkół, rad pedagogicznych, jednostek samorządu terytorialnego. Przewodniczy komisjom kwalifikacyjnym dla nauczycieli ubiegających się o stopień nauczyciela dyplomowanego. Przeprowadza badania ewaluacyjne szkół i placówek oświatowych. Jest konsultantem Ministra Edukacji Narodowej ds. awansu zawodowego i oceny pracy nauczycieli oraz członkiem Zespołu Pedeutologii przy Komitecie Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl