Bezpieczeństwo w Internecie

data-1590455_1920.jpg
  • nowe
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 50,00 zł 50.00


ilość szt.
* - Pole wymagane

Opis

Webinarium

Bezpieczeństwo w Sieci jest tematem bardzo obszernym, obejmującym wiele dziedzin nauki i trudno jest w krótkim czasie przedstawić jego najważniejsze aspekty.

Prezentowane webinarium jest próbą wybrania najciekawszych zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa i przefiltrowania ich pod kątem najczęstszego pojawiania się w rzeczywistości szkolnej.

Tematyka proponowanego webinarium skoncentruje się na trzech głównych tematach: podstawowych zasadach bezpiecznego funkcjonowania w Sieci, przykładach  wybranych zagrożeń  i metodach zabezpieczenia lub unikania możliwych, niebezpiecznych sytuacji.

Prezentowany materiał jest bogato ilustrowany przykładami, które są tak dobrane, aby jak najbardziej dotykać rzeczywistości oświatowej 

Wiedza wyniesiona przez słuchaczy  z webinarium  może być wykorzystana wobec podobnych zagrożeń, które spotkają ich w trakcie surfowania w Sieci. Wszyscy, zwłaszcza w obecnym czasie powszechnej pracy zdalnej, korzystają z możliwości technologii teleinformatycznej, nie zawsze zdając sobie sprawę, zarówno z  jej możliwości , jak i ograniczeń. Te ograniczenia, to między  innymi , oprócz technicznych problemów, które zawsze mogą się zdarzać (np. przejściowe braki zasięgu, problemy z zasilaniem itp.), także wzmożona aktywność cyberprzestępców. Ich celem jest wyszukiwanie podatnych na atak celów i maksymalizacja zysków. Aby to osiągnąć sposoby ataków bardzo często są zmieniane, czasami nieznacznie, przeważnie z uwagi na zamierzony, planowany cel. Mimo tego sposoby zapobiegania  jednego rodzaju atakom są podobne. Np. ataki phishingowe,  kierowane i  optymalizowane do różnych grup ofiar, ale z punktu widzenia mechanizmu  ataku bardzo podobne. Podobnie można mówić o kampaniach związanych z dystrybucją malware, ransomware itp.

Reasumując, można powiedzieć, że główną korzyścią wynikającą z udziału w webinarium jest poznanie typologii najczęstszych ataków i nauczenie się podstawowych technik zapobiegania.

 


Bezpieczeństwo w Internecie

CELE:

Cele teoretyczne:

  • zapoznanie się z teoretycznymi zasadami cyberbezpieczeństwa;

Cele poznawcze:

  • poznanie funkcjonujących zasad bezpieczeństwa,  poznanie typologii ataków, zapoznanie się z raportami dotyczącymi statystyk ataków, najczęstszych ich typów itp.

Cele utylitarne (praktyczne):

  • poznanie najprostszych  metod  i sposobów  zapobiegania atakom, minimalizacji ich skutków itp.

Adresaci

  • Nauczyciele

  • Dyrektorzy
  • Osoby kierujące placówkami oświatowymi
  • Studenci
  • Wszyscy zainteresowani tematem

 

Prowadzący

mgr Maciej Gajewski

Jest specjalistą w zakresie bezpieczeństwa informacji z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie, Politechniki Rzeszowskiej i Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, uczestnik szeregu specjalistycznych kursów i szkoleń. W latach 2000-2015 zatrudniony w administracji rządowej Od 6 lat pracuje w sektorze prywatnym zajmując się różnymi aspektami cyberbezpieczeństwa, obecnie głównie audytami bezpieczeństwa i bezpieczeństwem procesowo- proceduralnym.

W trakcie kariery zawodowej zdobył bardzo duże doświadczenie zarówno w zakresie zabezpieczania aktywów i budowania bezpiecznych systemów przetwarzania informacji,  kontroli i audycie  bezpieczeństwa informacji jak i obszarze szkoleniowo dydaktycznym. Jako prelegent występował na najważniejszych polskich konferencjach dotyczących bezpieczeństwa informacji czy cyberbezpieczeństwa (SEMAFOR, SECURE, ENIGMA, SECURITY CASE STUDY).

Posiada  certyfikaty np. ISO 27001 LA, PRINCE 2 F, ITIL 4 F.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl