Choreoterapia – terapia tańcem i ruchem

ballet-2789416_1920.jpg
 • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 50,00 zł 50.00


ilość szt.
* - Pole wymagane

Opis

Webinarium

Choreoterapia - terapia tańcem i ruchem, to metoda leczenia i uzdrawiania tańcem oraz ruchem, redukująca nadmierny stres, służąca integracji psychosomatycznej. Jest dobrym sposobem na odreagowanie, odprężenie i dobre samopoczucie. Może stanowić ciekawą i wartościową metodę pracy z ciałem i emocjami, wspomagającą harmonijny rozwój dzieci.

 

Pełni wiele ważnych funkcji: m.in. profilaktyczną, korygującą, stymulującą, aktywizującą, poznawczą, diagnostyczną, terapeutyczną.

 

Głównym celem choreoterapii jest wydobycie za pomocą ruchu i rytmu tych emocji, których nie można wyrazić w sposób werbalny.

 

Do zadań choreoterapii należą min.: otwarcie się na siebie i na innych, zwiększenie samoświadomości, łagodzenie i rozładowywanie napięć psychofizycznych, stłumionych uczuć, poprawa sprawności ruchowej, praca z emocjami, wyrażanie siebie ruchem, uspokojenie, rozluźnienie, wzrost energii życiowej, odzyskiwanie równowagi emocjonalnej, integracja psychosomatyczna, polepszenie relacji z otoczeniem.

 

Choreoterapia może być stosowana min.: dla osób z dolegliwościami psychosomatycznymi, z problemami emocjonalnymi, z zaburzeniami psychicznymi, z niepełnosprawnością ruchową, w leczeniu i profilaktyce nerwic, depresji, w pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych, z autyzmem, ADHD, z ludźmi  starszymi, z pacjentami onkologicznymi, w różnych uzależnieniach, z osobami nieśmiałymi, zestresowanymi, z osobami zainteresowanymi rozwojem osobistym.

 

Korzyści płynące z uczestnictwa w webinarium:

 1. a) Przybliżenie metody choreoterapii - terapii tańcem i ruchem; zapoznanie z podstawami teorii, praktyki i metodyki.
 2. b) Doświadczenie praktyczne na sobie ćwiczeń z choreoterapii.
 3. c) Zainspirowanie do wprowadzania elementów choreoterapii do zajęć z dziećmi.

 


Choreoterapia – terapia tańcem i ruchem

CELE:

1.Teoretyczne; zapoznanie z podstawami teorii w zakresie: 

 1. a) Pojęcie choreoterapii, zadania, zastosowanie
 2. b) Rys historyczny i prekursorzy

c)Treści programowe zajęć choreoterapii, wskazówki metodyczne, dobór muzyki, budowa zajęć.

 

2.Poznawcze.

Przedstawienie założeń teoretycznych na przykładzie opinii dzieci z problemami emocjonalnymi, uczestniczących w zajęciach z choreoterapii.

 

3.Utylitarne (praktyczne)

Poznanie wybranych ćwiczeń z zakresu:

 1. Świadomość ciała min.: części ciała, ćwiczenia napinania, rozluźniania.
 2. Formy taneczne i ćwiczenia muzyczno-ruchowe
 3. Improwizacja ruchowa
 4. Jakości ruchów, analiza ruchu w aspekcie: przestrzeń, energia, kontakt, kierunek, czas (Metoda R. Labana)

Ćwiczenia relaksacyjno-oddechowe.


Adresaci

 • nauczyciele
 • pedagodzy
 • instruktorzy tańca i innych form ruchu.

 

Prowadzący

Dr Bernadetta Wojtuń – Sikora

Wykładowca w Instytucie Nauk o Kulturze Fizycznej w Uniwersytecie Rzeszowskim, Instruktor tańca w Młodzieżowym Domu Kultury, Certyfikowany Instruktor Tańca Terapeutycznego, Członek Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii w Poznaniu.

Od 2002 roku prowadzi zajęcia z choreoterapii min. z dziećmi i młodzieżą z problemami emocjonalnymi, z osobami z dysfunkcją wzroku, z osobami zainteresowanych samorozwojem. Odbyła wiele szkoleń z choreoterapii min. z Patricią Elizabeth Torres Villanueva, Beatą Marecką, Miriam Roskin Berger, Judith Bunney, Zofią Aleszko, Marią Skomer, Lilianą Owoc-Pierzchałą, Zuzanną Pędzich, Reginą Wolską. Ciągle podnosi kwalifikacje na różnych warsztatach i konferencjach.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl