Moje dziecko mnie nie słucha

pads-3190484_1920.jpg
 • nowość
Dostępność: duża ilość
Cena: 29,00 zł 29.00


ilość szt.
* - Pole wymagane

Opis

Webinarium

"Powtarzam tysiąc razy, a ona dalej nie słucha", "Mówię i mówię i dalej nic", "Prędzej ściana się przesunie, niż wykona moje polecenie" ... Te i im podobne stwierdzenia często słyszę pytając rodziców: "W czy mogę pomóc", kiedy przychodzą z "problemem dziecka niegrzecznego, niesłuchającego, nieuczącego się".  Tylko czy to aby na pewno problem dziecka ? A może to JA DOROSŁY popełniam jakiś błąd w komunikacji ? Tego dowiecie się na tym szkoleniu. Wszystko, o czym sobie powiemy możecie wykorzystać w domu, na ulicy, w samochodzie, podczas posiłku, czy też konstruktywnej kłótni. Dosłownie ... WSZĘDZIE.

Ale pamiętajcie, jest jeden warunek ... To szkolenie jest dla ludzi, którzy są otwarci na zmianę SWOJEGO postępowania. Powiem Wam i pokażę jak mówić, żeby dziecko Was słuchało i jak słuchać, żeby do Was mówiło.


Moje dziecko mnie nie słucha

Cele:

 1. Teoretyczne:

  - Zapoznanie z podstawami analizy transakcyjnej Erica Berne'a,

  - Uświadomienie i ukazanie różnic w przekazie informacji w zależności od poziomu schematów zachowania i odczuwania przybierających formę: Ja – Dorosły, Ja – Dziecko oraz Ja – Rodzic,

   

  Poznawcze:

  - Przedstawienie założeń teoretycznych analizy na konkretnych przykładach z życia wziętych (np. dziecko stłucze szklankę, wymusza zakup zabawki, itp.)

   

  Utylitarne (praktyczne):

  - Nauczenie podstaw rozmowy z dzieckiem w poszanowaniu jego godności i odrębności jako jednostki,

  - Nauczenie sposobów rozwiązania sytuacji trudnej,

  - Omówienie wizyty w gabinecie zabiegowym (lub np. u dentysty) widzianej oczami rodzica i dziecka w kontekście konstruktywnej komunikacji.


Adresaci
 • Rodzice,

 • nauczyciele,

 • organizatorzy wypoczynku,

 • wychowawcy kolonijni,

 • pracownicy ośrodków kultury.


Prowadzący

Małgorzata Stopa - Wołowiec

pedagog, psychoprofilaktyk społeczny, terapeuta zaburzeń zachowania, terapeuta pedagogiczny; diagnosta i terapeuta w zakresie autyzmu oraz integracji sensorycznej; terapeuta ręki; terapeuta metody Svietlany Masgutowej w części ustno - twarzowej;

ciągle podnosi kwalifikacje na różnych szkoleniach i konferencjach. Od 14 lat pracuje w szkole jako pedagog - terapeuta, rozwiązując liczne trudności wychowawcze. Pracowała w stowarzyszeniach realizując zadania z zakresu profilaktyki i terapii.  Współpracuje z licznymi placówkami poza oświatowymi oraz prywatnymi gabinetami specjalistycznymi (psycholog, terapeuta, psychiatra, logopeda).

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl