Czym są webinary?

Webinary to wyjątkowa forma szkolenia online, bo realizowana na żywo w wirtualnym pokoju przy możliwości aktywnego uczestnictwa w szkoleniu. W wirtualnej sali szkoleniowej każdy uczestnik ma widok na prowadzącego szkolenie oraz na materiały szkoleniowe lub prezentację wyświetlaną przez prowadzącego. Dodatkowo dzięki obecności czatu uczestnicy mogą zadawać pytania, komentować, prosić o uwagi i wyjaśnienia, uczestniczyć w warsztatach i ćwiczeniach grupowych. Dzięki temu webinarium nabiera żywego, interaktywnego charakteru i jest ze swej natury niepowtarzalne.

Po zakończeniu szkolenia online jakim jest webinar można pobrać cyfrowy certyfikat w pliku pdf lub poczekać na zamówiony dedykowany certyfikat wydrukowany na kredowym papierze, który jest opatrzony pieczęcią naszej placówki.

Dlaczego Akademia Online?

Od wielu lat kształcimy i szkolimy nauczycieli i organizacje na podkarpaciu. Naszą placówkę wyróżnia akredytacja Kuratorium Oświaty, przyznana norma ISO 9001:2015 oraz niezliczone pozytywne opinie naszych słuchaczy i studentów. Tworząc Akademię Onlinę chcieliśmy jeszcze bardziej ułatwić nauczycielom zdobywanie kompotencji i wiedzy, niezależnie od miejsca zamieszkania, w sposób nowoczeny i przystępny.

Nadzór pedagogiczny dyrektora szkoły w myśl znowelizowanych przepisów prawa oświatowego

people-1979261_1920.jpg
  • nowe
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 0,00 zł 0.00


ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Webinarium

Minister Edukacji i Nauki podpisał nowelizację rozporządzenia w sprawie nadzoru pedagogicznego. Nowe przepisy weszły w życie 4 września 2021 r., a zatem dyrektorzy są zobligowani do ich uwzględnienia w tegorocznych planach nadzoru. Rozporządzenie zmieniające m.in. uchyliło regulacje dotyczące ewaluacji i monitorowania jako form nadzoru pedagogicznego, a poszerzyło zakres i wzmocniło rolę kontroli.  Jakie więc będą obowiązki dyrektora związane z nadzorem pedagogicznym? Jak właściwie opracować plan nadzoru pedagogicznego?  Podczas webinarium dyrektorzy poznają nowe przepisy prawa regulujące te zagadnienia, przypomną sobie podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022 i będą wiedzieli, jak je wykorzystać
w sprawowaniu nadzoru pedagogicznego. Dzięki zdobytej podczas webinarium wiedzy opracują  zgodny z przepisami prawa i użyteczny plan nadzoru pedagogicznego, którego realizacja służyła będzie poprawie jakości pracy szkoły.


Nadzór pedagogiczny dyrektora szkoły w myśl znowelizowanych przepisów prawa oświatowego

 

Cele: 

  1. Poznanie nowych przepisów prawa dotyczących nadzoru pedagogicznego.
  2. Zapoznanie z obowiązującymi obecnie formami sprawowania nadzoru pedagogicznego.
  3. Określenie zakresu i roli kontroli jako formy nadzoru pedagogicznego.
  4. Przypomnienie podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa na bieżący rok szkolny.
  5. Ustalenie zawartości planu nadzoru pedagogicznego.
  6. Określenie terminu dostosowania planu nadzoru do nowych przepisów prawa.
  7. Przypomnienie zadań dyrektora związanych ze sprawozdaniem z nadzoru pedagogicznego.
  8. Wskazanie roli rady pedagogicznej w ustalaniu sposobu wykorzystania wyników nadzoru pedagogicznego.

Adresaci

 

  • Dyrektorzy szkół

 


Prowadzący
mgr Małgorzata Nowińska- Zgurska

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie, nauczyciel dyplomowany edukacji wczesnoszkolnej i informatyki z 33-letnim stażem pracy, terapeuta pedagogiczny, doradca metodyczny, recenzent programów edukacyjnych, założycielka Klubu Nauczycieli Nowatorów, autorka licznych innowacji pedagogicznych. Od 2005 r. pracownik nadzoru pedagogicznego, edukator kierowniczej kadry oświatowej. Współpracuje z ośrodkami doskonalenia nauczycieli oraz wyższymi uczelniami, prowadząc zajęcia na kierunkach pedagogicznych. Prowadzi szkolenia dla dyrektorów szkół, rad pedagogicznych, jednostek samorządu terytorialnego. Przewodniczy komisjom kwalifikacyjnym dla nauczycieli ubiegających się o stopień nauczyciela dyplomowanego. Przeprowadza badania ewaluacyjne szkół i placówek oświatowych. Jest konsultantem Ministra Edukacji Narodowej ds. awansu zawodowego i oceny pracy nauczycieli oraz członkiem Zespołu Pedeutologii przy Komitecie Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl