Czym są webinary?

Webinary to wyjątkowa forma szkolenia online, bo realizowana na żywo w wirtualnym pokoju przy możliwości aktywnego uczestnictwa w szkoleniu. W wirtualnej sali szkoleniowej każdy uczestnik ma widok na prowadzącego szkolenie oraz na materiały szkoleniowe lub prezentację wyświetlaną przez prowadzącego. Dodatkowo dzięki obecności czatu uczestnicy mogą zadawać pytania, komentować, prosić o uwagi i wyjaśnienia, uczestniczyć w warsztatach i ćwiczeniach grupowych. Dzięki temu webinarium nabiera żywego, interaktywnego charakteru i jest ze swej natury niepowtarzalne.

Po zakończeniu szkolenia online jakim jest webinar można pobrać cyfrowy certyfikat w pliku pdf lub poczekać na zamówiony dedykowany certyfikat wydrukowany na kredowym papierze, który jest opatrzony pieczęcią naszej placówki.

Dlaczego Akademia Online?

Od wielu lat kształcimy i szkolimy nauczycieli i organizacje na podkarpaciu. Naszą placówkę wyróżnia akredytacja Kuratorium Oświaty, przyznana norma ISO 9001:2015 oraz niezliczone pozytywne opinie naszych słuchaczy i studentów. Tworząc Akademię Onlinę chcieliśmy jeszcze bardziej ułatwić nauczycielom zdobywanie kompotencji i wiedzy, niezależnie od miejsca zamieszkania, w sposób nowoczeny i przystępny.

Praktyczne wskazówki kształcenia specjalnego i pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole ogólnodostępnej

bulletin-board-2767856_1920.jpg
  • nowe
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 50,00 zł 50.00


ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 0
Kod produktu: D8CD-794FC_20210929132506

Opis

Webinarium

Edukacja włączająca stała się faktem. Coraz więcej dzieci mających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego pobiera naukę w szkołach ogólnodostępnych. Przepisy prawa reguluję w dużym stopniu organizację kształcenia specjalnego, jednak praktyka szkolna niejednokrotnie ich nie wykorzystuje. Właściwa interpretacja zapisów rozporządzenia w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym oraz rozporządzenia w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach zapewnia nie tylko realizację zaleceń zawartych w orzeczeniu, ale również pozwala realnie pomóc dziecku ze specjalnymi potrzebami. Dyrektor odpowiada za organizację kształcenia specjalnego i pomocy psychologiczno-pedagogicznej i w celu sprawowania właściwego nadzoru pedagogicznego musi posiadać wiedzę w tym zakresie, by egzekwować właściwe praktyki od koordynatorów i innych nauczycieli. Praktyczne wskazówki dodatkowo umożliwią dyrektorowi ukierunkowanie pracy zespołu oraz ułożenie właściwych relacji z rodzicami.

Praktyczne wskazówki kształcenia specjalnego i pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole ogólnodostępnej

CELE:

- zapoznanie z przepisami prawa,

- pokazanie obowiązków nauczycieli w zakresie kształcenia specjalnego,

-  przedstawienie przykładów z praktyki, celem lepszego zrozumienia problemu organizacji kształcenia specjalnego,

-  omówienie działań szkoły służących uczniowi ze specjalnymi potrzebami

 


Adresaci

  • nauczyciele,
  • Dyrektorzy

 

Prowadzący

Dr. Jolanta Wasilewska

Jest nauczycielem dyplomowanym z wieloletnią praktyką w szkole. Obecnie zajmuje się sprawami związanymi z przestrzeganiem przez szkoły przepisów prawa. Szczególnie bliska jest jej tematyka związana z edukacją włączającą. Prowadzi szkolenia i zajęcia odnoszące się do prawa oświatowego i organizacji w szkołach wsparcia dla ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl