Rozwijanie kompetencji kluczowych u uczniów niezbędnych na rynku pracy

bulletin-board-2767856_1920.jpg
  • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 50,00 zł 50.00


ilość szt.
* - Pole wymagane

Opis

Webinarium

Kompetencje kluczowe wpisane są w podstawę programową kształcenia ogólnego. Każdy nauczyciel jest zobowiązany rozwijać je  na swoich lekcjach. Dodatkowo szkoły powinny wykorzystywać do tego celu zajęcia pozalekcyjne  oraz organizowane przez siebie imprezy, uroczystości i inne wydarzenia. Świadomość tych faktów wymaga od dyrektorów szkół właściwego działania i prowadzenia pod tym kątem nadzoru pedagogicznego. Nauczycieli natomiast zobowiązuje do planowania pracy na lekcji tak, by odpowiednio dobrane metody i formy pracy służyły kształtowaniu wszystkich kompetencji kluczowych. Dobrze byłoby zyskać świadomość, jakie działania, pojawiające się na danej lekcji w sposób naturalny, temu służą, a jakie trzeba stwarzać, maskując początkową sztuczność, by każda kompetencja została zaznaczona na większości prowadzonych zajęć. Wszystkie kompetencje kluczowe (porozumiewanie się w języku polskim i obcym, kompetencje matematyczne, naukowo-techniczne, informatyczne, społeczne i obywatelskie, uczenia się, inicjatywność i przedsiębiorczość,  świadomość i ekspresja kulturalna) są istotne z punktu widzenia ucznia, który kiedyś będzie się musiał odnaleźć w dorosłym życiu, w tym na rynku pracy.  Odpowiedzialna i nowoczesna szkoła działa w interesie swoich uczniów. Wie, czego musi nauczyć i jak to zrobić. Planowane spotkanie pozwoli uczestnikom zrozumieć stawiane wobec nich oczekiwania i pokaże spojrzenie na te kwestie, które ułatwi organizację procesu edukacyjnego.

Rozwijanie kompetencji kluczowych u uczniów niezbędnych na rynku pracy

CELE:

Zapoznanie się z kompetencjami kluczowymi celem ich zrozumienia.

Przedstawienie podstawowych działań służących kształtowaniu kompetencji na lekcjach.  

Wskazanie konieczności  planowania dodatkowych inicjatyw nauczycielskich, które nie wynikają ze specyfiki prowadzonego przedmiotu, lecz muszą być podejmowane w celu wyposażania uczniów we wszystkie potrzebne kompetencje.

Omówienie innych  inicjatyw realizowanych przez szkoły celem kształtowania kompetencji kluczowych.

 


Adresaci

  • nauczyciele,
  • Dyrektorzy

 

Prowadzący

Dr. Jolanta Wasilewska

Jest nauczycielem dyplomowanym z wieloletnią praktyką w szkole. Obecnie zajmuje się sprawami związanymi z przestrzeganiem przez szkoły przepisów prawa. Szczególnie bliska jest jej tematyka związana z edukacją włączającą. Prowadzi szkolenia i zajęcia odnoszące się do prawa oświatowego i organizacji w szkołach wsparcia dla ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl