Czym są webinary?

Webinary to wyjątkowa forma szkolenia online, bo realizowana na żywo w wirtualnym pokoju przy możliwości aktywnego uczestnictwa w szkoleniu. W wirtualnej sali szkoleniowej każdy uczestnik ma widok na prowadzącego szkolenie oraz na materiały szkoleniowe lub prezentację wyświetlaną przez prowadzącego. Dodatkowo dzięki obecności czatu uczestnicy mogą zadawać pytania, komentować, prosić o uwagi i wyjaśnienia, uczestniczyć w warsztatach i ćwiczeniach grupowych. Dzięki temu webinarium nabiera żywego, interaktywnego charakteru i jest ze swej natury niepowtarzalne.

Po zakończeniu szkolenia online jakim jest webinar można pobrać cyfrowy certyfikat w pliku pdf lub poczekać na zamówiony dedykowany certyfikat wydrukowany na kredowym papierze, który jest opatrzony pieczęcią naszej placówki.

Dlaczego Akademia Online?

Od wielu lat kształcimy i szkolimy nauczycieli i organizacje na podkarpaciu. Naszą placówkę wyróżnia akredytacja Kuratorium Oświaty, przyznana norma ISO 9001:2015 oraz niezliczone pozytywne opinie naszych słuchaczy i studentów. Tworząc Akademię Onlinę chcieliśmy jeszcze bardziej ułatwić nauczycielom zdobywanie kompotencji i wiedzy, niezależnie od miejsca zamieszkania, w sposób nowoczeny i przystępny.

Zakłócenia w mowie i komunikacji u dziecka z ASD

cap-ge1c94d44d_1920.jpg
 • nowe
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 50,00 zł 50.00


ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 0
Kod produktu: D8CD-794FC_20211108090727

Opis

Webinarium

Tematem webinarium będzie przybliżenie Państwu problematyki związanej z różnorodnością form, w jakich przejawiają się opóźnienia i zaburzenia mowy i komunikacji u osób z ASD. Jest to o tyle ważne, że problem nieprawidłowości (jak wielu terapeutów uważa) nie sprowadza się tylko do braku mowy werbalnej, echolalii czy niechęci do dialogu u osób werbalnych.

Podczas spotkania przedstawię szeroką charakterystykę zagadnienia odnosząc się do podziału nieprawidłowości na deficyty ilościowe, jakościowe, w pragmatycznym użyciu języka oraz w komunikacji niewerbalnej. Będę je także popierać cytatami osób będących w spektrum autyzmu charakteryzujących dane zagadnienie (ukazujące ich punkt widzenia) oraz przykładami z  własnej praktyki terapeutycznej (w tym nagraniami audio), aby lepiej zwizualizować poszczególne nieprawidłowości.

Na podstawie tej analizy wskażę również zagadnienia, nad którymi logopedzi, terapeuci powinni pracować dążąc do rozwoju mowy i komunikacji u osób ze spektrum autyzmu.

Świadomość różnorodności zjawisk językowych występujących w ASD jest niezwykle istotna dla osób na co dzień pracujących z osobami ze spektrum autyzmu, gdyż uświadamia im nad czym pracować i w jaki sposób, aby ich oddziaływania terapeutyczne przynosiły wymierny efekt dla samego pacjenta i jego rodziny. 


Zakłócenia w mowie i komunikacji u dziecka z ASD

Cele: 

Zapoznanie uczestników z heterogenicznością form, w jakich przejawiają się opóźnienia i zaburzenia mowy i komunikacji u osób ze spektrum autyzmu.

Uczestnik szkolenia:

 • dowie się czym jest ASD
 • zdobędzie wiedzę jakie przybierają formy nieprawidłowości językowe występujące u osób z ASD, w tym:
 • deficyt ilościowe
 • deficyty jakościowe
 • deficyty w pragmatycznym użyciu języka
 • deficytu w komunikacji niewerbalnej
 • zdobędzie wiedzę nad jakimi aspektami języka pracować mając pod opieką pacjenta z ASD

Adresaci

 • logopedzi
 • terapeuci
 • nauczyciele
 • pedagodzy
 • rodzice/opiekunowie dzieci
 • osoby zainteresowane

Prowadzący

mgr Katarzyna Tokarz - neurologopeda, pedagog

Pracuje w Poradni Autyzmu Dzieci w Rzeszowie. Diagnosta i terapeuta, od ponad 13 lat prowadząca terapię i diagnozy osób z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi.  

Wykładowca w Podkarpackim Centrum Usług Dydaktycznych.

Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach dotyczących problematyki ASD.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl